16 Eylül 2011 Cuma

Starship - Knee Deep In The Hoopla LPKnee Deep in the Hoopla, Starship grubunun 1985'te Grunt/RCA'dan yayımlanan ilk albümüdür. Starship başarılı grup Jefferson Airplane ve sonra Jefferson Starship'in devamı olarak müzik dünyasına katılmıştı.

Tıpkı bir önceki The Cars albümü hakkında yazdığım gibi grubun bu albümü 80'lere ait rock tarzına harika bir örnek oluşturmaktadır.

Albüm platin plak ödülünü kazanmasının yanı sıra We Built This City ve Sara adlı tekliler buradan çıkarak listelerde bir numara o yıl olmuştur.

Altta Sara video klip....


"We Built This City" ünlü sanatçı Eltan John'un uzun yıllar beraber çalıştığı Bernie Taupin ve yanı sıra Martin Page, Dennis Lambert, and Peter Wolftarafından yazılmıştır. Ayrıca bu parça içinde albüme isim olan Knee Deep In The Hoopla tümceciğini geçmektedir.Anımsıyorum o vakit daha emekleme döneminde olan MTV'de bu parçanın videosu ne sık dönerdi, hey gidi günler 26 yıl dile kolay...

Ve işte o video....


"Desperate Heart" ise y Michael Bolton; Randy Goodrum tarafından yazılmış ve aynı yıl çıkan Michael Bolton albümü Everybody's Crazy' de de yayımlanmıştır.

Albümde diğer bir dikkat çeken eser çok sevdiğim Before I Go adlı parçadır, çok zaman arabamda ya da evde grupla beraber bu parça başlayınca halen mırıldanırım.

Parçanın videosu yok ama alttaki şekliyle dinlemeniz için yayımlamaktayım...Bir diğer güçlü çalışmalar ise Tomorrow Doesn't Matter Tonight ve Private Room' dur.

Altta Tomorrow Doesn't Matter Tonight..Side 1:
         
1. "We Built This City"  Bernie Taupin, Martin Page, Dennis Lambert, Peter Wolf 4:53
2. "Sara" Ina Wolf, P. Wolf 4:48
3. "Tomorrow Doesn't Matter Tonight" Steven Cristol, Robin Randall 3:41
4. "Rock Myself to Sleep" Kimberley Rew, Vince De la Cruz 3:24
5. "Desperate Heart" Randy Goodrum, Michael Bolton 4:04

Side 2:


1. "Private Room" Craig Chaquico, Mickey Thomas 4:51
2. "Before I Go" David Roberts 5:11
3. "Hearts of the World (Will Understand)" Stephen Broughton Lunt, Arthur Stead 4:21
4. "Love Rusts" Taupin, Page 4:57

Altta 1986'dan Sara canlı performans...Grup:

Donny Baldwin – drums, electronic drums, vocals
Grace Slick – vocals
Mickey Thomas – vocals
Craig Chaquico – guitars
Pete Sears – bass, synth bass

Misafir müzisyenler:

Peter Wolf – keyboards, electronics
Les Garland – DJ voice on "We Built This City"
Peter Beckett, J. C. Crowley, Siedah Garrett, Ina Wolf – additional background vocals on "Tomorrow Doesn't Matter Tonight" and "Love Rusts"
Kevin Dubrow – additional vocal on "Rock Myself to Sleep"
Dave Jenkins – additional background vocal on "Desperate Heart"
Simon Climie, Lorraine Devon, Phillip Ingram, Martin Page, Chris Sutton, Oren Waters – additional background vocals on "Love Rusts"

Altta We Built This City canlı performans...Bu albümde bir bütün olarak, nerede neyi nasıl bir harmony ile nasıl çalmalı ve nasıl okumalı gösteren klasik bir örnek artık günümüzün ortamında pek rastlanmayan...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...