27 Ağustos 2012 Pazartesi

Wynton Marsalis | Willie Nelson- Two Men With The Blues Double LPBu kez de yeni bir albüm üzerine yazalım; evet konumuz Two Men With The Blues, bu harika çalışma Amerika’da çıktığı hafta 22.000 adet satarak hızla listelerde bir numaraya oturmuştu. 2008 yılında Blue Note Records tarafından CD ve LP olarak yayımlanan albümün burada double LP olarak yayımlanan şeklini inceleyeceğiz.

Teknik olarak kayıttan bahsedersek canlı olarak kaydedilen albümün kaydı çok güzel, double LP olarak basılan albüm açılır kapak olarak yayımlanmış bu da ayrı bir güzellik.

Albüm için Country müziğin babalarından 73 yaşındaki Willie Nelson ve caz dünyasındaki müthiş trompet ustası Wynton Marsalis bir araya gelmiş ve oluşturdukları ortak seçki ile kulaklara harika gelen bir iş çıkarmışlar. Kayıtlar ikilinin 12-13 Ocak 2007’de Jazz at The Lincoln Center’ da yaptıkları programdan oluşmakta.

Wyton Marsalis kendi ekibini getirmiş, basta Carlos Henriquez, saksafonda Walter Blanding, piyanoda Dan Nimmer ve davulda Ali Jackson, Willie Nelson ise vokal dışında gitarları çalmış ve o da kendi ekibinden sadece mızıkada Mickey Raphael’i almış.

Altta albümden belgesel tadında bir video....Albüm Blues & Boggie eserlerle ve kimi caz standardları ile yoğrulmuş kendinizi 40’lı yılların sonunda hissediyorsunuz. Ayrıca Nelson' ın kendi bestesi olan Rainy Day Blues ise ayrı bir güzellik.

Albümün DVD'sinden bir diğer video....Ek olarak, harika trompetinin yanı sıra Marsalis Ain’t Nobody’s Bussiness ve My Bucket's Got a Hole In It adlı parçalarda Nelson ile harika düet yapmış. Ben Marsalis'i biraz çalış stili olarak unutulmaz Satchmo Louis Armstrong'a benzetiyorum.

Dinlerken arkada çalan ekibe dikkat hepsi enstrümanlara müthiş hakim ve sololar çok güzel

Parçalar:

Side-1:

1. "Bright Lights Big City" – 5:20
2. "Night Life" – 5:44
3. "Caldonia" – 3:25

Side-2:

1."Stardust" – 5:08
2."Basin Street Blues" – 4:56Side-3:

1."Georgia On My Mind" – 4:40
2."Rainy Day Blues" – 5:43

Side-4:

1"My Bucket's Got a Hole In It"  – 4:56
2."Ain't Nobody's Business" – 7:27
3."That's All"  – 6:08

Altta Nelson& Marsalis birlikte okuyor My Bucket's Got A Hole In It...

Ekip:

Willie Nelson – vocals and guitar
Wynton Marsalis – trumpet and vocals
Mickey Raphael – harmonica
Walter Blanding – saxophone
Dan Nimmer – piano
Carlos Henriquez – bass
Ali Jackson – drums

Albümü EMI Türkiye CD ve LP olarak burada dağıttı, Virgin Mega Store, D&R, Lale Plak ve Zihni Müzikte bulabilirsiniz ama tavsiyem LP formatını almanızdır.

Madem Marsalis Armstrong tarzı çalıyor dedik birde albüm harici bu konu ile alakalı bir video koyalım değil mi....

1 yorum:

  1. Kıymetli Bohlener'de dinlediğimde çok beğendim.
    cafyon

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...