16 Kasım 2011 Çarşamba

Wynton Marsalis Hot House Flowers CD


Hot House Flowers sanatçı Wynton Marsalis'in 1984 yılında henüz 23 yaşındayken Columbia Records'tan çıkardığı En İyi Caz Enstrumantal solo dalında Grammy ödülü kazanan albümüdür.Albümde saksafonda Branford Marsalis, flütte Kent Jordan, piyanoda Kenny Kirkland, basta Ron Carter ve davulda Jeff "Train" Watts sanatçıya eşlik etmişler. Albümde orkestral kısımları ise Robert Freedman düzenlemiş.

Albümü ilk dinlediğimde kendi kendime sordum acaba ben bir Miles Davis albümü mü dinliyorum diye, Marsalis bu albümde Miles Davis gibi aynen ve ustaca yorumlarını yapıyor. Arkasında yer alan ekip ise çok güçlü sanatçılardan oluşmakta, zaten Ron Carter geçmişte Miles Davis içinde bas çalmıştı hatırlarsanız yıllarca.

Albümde standart eserler yoğunlukta, mesela Stardust gibi ve çalışmayı gecenin dinginliğinde huzur bulmak adına zevkle dinleyebilirsiniz, yumuşak ve akıcı. Baştan sona sanatçılar çok güçlü bir performans sergilemişler.Altta albümden Django..Parçalar:

Stardust 4:12
Lazy Afternoon 5:04
For All We Know 6:20
When You Wish Upon a Star 4:40
Django 4:57
Melancholia 5:09
Hot House Flowers 5:51
I’m Confessing (That I Love You) 5:39

Altta Stardust...Sanatçının bu albümünü CD formatta müzik marketlerde bulabilirsiniz ve Wynton MArsalis'in albümlerini almanızı sıkı bir caz severseniz almanızı şiddetle öneririm.

Sanatçının ödüllü çalışmaları:

Pulitzer Prize for Music

1997 Blood on the Fields, oratorio

Grammy Award for Best Jazz Instrumental Album, Individual or Group

1986 Black Codes (From the Underground)
1987 J Mood
1988 Marsalis Standard Time - Volume I

Grammy Award for Best Instrumental Soloist(s) Performance (with orchestra)

1983 Raymond Leppard (conductor), Wynton Marsalis & the National Philharmonic Orchestra for Haydn: Trumpet Concerto in E Flat/L. Mozart: Trumpet Concerto In D/Hummel: Trumpet Concerto in E Flat
1984 Raymond Leppard (conductor), Wynton Marsalis & the English Chamber Orchestra for Wynton Marsalis, Edita Gruberova: Handel, Purcell, Torelli, Fasch, Molter

Grammy Award for Best Jazz Instrumental Solo

1983 Think of One
1984 Hot House Flowers
1985 Black Codes (From the Underground)

Grammy Award for Best Spoken Word Album for Children

2000 Listen to the Storyteller

Grammy Award

2008 Two Men with the Blues with Willie Nelson

Altta albümden Melancholia...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...