15 Kasım 2011 Salı

Wynton Marsalis & Willie Nelson feat.Norah Jones-Here We Go Again: Celebrating the Genius of Ray Charles CDEvvelce blogta tanıtımını yaptığım Wynton Marsalis ve Willie Nelson'ın 2008'de Blue Note Records' tan yayımlanan Two Men With The Blues albümünün büyük başarısı sonrası, ikili bu seferde aralarına Norah Jones'u alarak Ray Chjarles'ın parçalarından oluşan ve onu andıkları Here We Go Again: Celebrating the Genius of Ray Charles adlı albümlerini yine Blue Note' tan çıkardılar.


Albüm bir önceki albümde yer alan ekiple + Norah Jones olarak yine canlı olarak 2009'da Jazz at Lincoln Center 'da kaydedilmiş.Aslında Willie Nelson ve Norah Jones henüz Ray Charles hayattayken kayıtları yapılan düetlerden oluşan Genius Loves Company adlı albümde birlikte yer alıp onunla düet yapma fırsatı da bulmuşlardı. Burada ise yıllar sonra sanatçının en bilinen parçalarını yorumlamaktalar.

Altta Come Rain or Come Shine..Albümde Wynton MArsalis'te bazı parçalarda vokallerde var ve bence tarzı çok eğlenceli komple solo bir albüm yapsa çok zevkli olabilir. Öte yandan albüm boyunca yaptığı trompet soloları harika.

Norah Jones ise son albümü bence pek iyi olmasa da zaten başarılı biz caz vokal ve bu albümde vokalleriyle çalışmaya büyük değer katmış.

Altta Unchain My Heart....Willie Nelson'a gelince bir Country müzik duayeni nasıl cazda böyle iyi olur doğrusu anlamak zor sanatçılık bu olsa gerek.Ekip:

Willie Nelson: vokal, gitar
Wynton Marsalis: trompet,vokal
Norah Jones: piyano, vokal
Mickey Raphael: armonika
Walter Blanding: tenor saksafon
Dan Nimmer: piyano
Carlos Henriquez: bas
Ali Jackson Jr: davul, percussion

Altta albümün giriş parçası...Parçalar:

Hallelujah
Come Rain or Come Shine
Unchain My Heart
Cryin' Time
Loosing Hand
Hit The Road Jack
Movin' On
Busted
Here We Go Again
Making Whoopie
I Love You So Much It Hurts.

Albüm CD formatında mevcut ve her müzik markette bulunabilecek önemli bir çalışma caz severler adına...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...