23 Aralık 2011 Cuma

Bill Evans Trio - How My Heart Sings 180 Gr LP


Hafta başında sanatçının Waltz For Debby adlı albümünü tanıtmıştım. Şimdi ise 1962 yılında kontrbasçı Scott LaFaro' nun ölümünde bir yıl sonra 1962'de yine üçlüsüyle Riverside Records'tan ama bu kez kontrbasta Chuck Israels' e yer vererek çıkardığı How My Heart Sings adlı albümü konuğumuz.

Albüm yine harika bir piyano ağırlıklı eser ile How My Heart Sings ile açılıyor. Burada Bill Evans'ın müthiş performansı ve ardından Chuck Israels'in güzel kontrbas solosuna ve Paul Mation'un etkileyici baterisine dikkat.

Altta How My Heart Sings canlı performans..Harika bir başka performans ise albümde Summertime'da görülmekte, üçlü yine olayı adil paylaşmış minik harika solo parçacıkları ile parça kotarılmış. Parçada kontrbas, piyanonun yanı sıra dikkat çekici.Parçalar:

"How My Heart Sings" (Earl Zindars) – 4:59
"I Should Care" (Sammy Cahn, Axel Stordahl, Paul Weston) – 4:55
"In Your Own Sweet Way" (Dave Brubeck) – 6:59
"Walkin' Up" (Bill Evans) – 4:57
"Summertime" (George Gershwin, Ira Gershwin, DuBose Heyward) – 6:00
"34 Skidoo" (Evans) – 6:22
"Ev'rything I Love" (Cole Porter) – 4:13
"Show-Type Tune" (Evans) – 4:22

Parçalarda 1 ve 6 17 Mayıs 1962, 5-7 & 9 29 Mayıs 1962 ve 2-3-4 & 8 ise 5 Haziran 1962'de kaydedilmiştir.

Ev'rything I Love bir diğer dikkat çeken çalışma piyano sololar çok etkileyici hele ardından gelen Paul Mation'ın fırça darbeleri inanılmaz bir tat veriyor esere.Ekip:

Bill Evans - Piyano
Chuck Israels - Kontbas
Paul Motian - Davul

Ve bir diğer usta Dave Brubeck'in bestesi In Your Own Sweet Way'de de Bill Evans'ın piyano dehası yine öne çıkmakta. Bu parçayı 1979 yılında daha farklı bir üçlü icra ile altta veriyorum.
Bill Evans (piyano), Marc Johnson (knotrbas), Joe La Barbera (davul)Caz severlere tavsiyem sadece bu albümünü değil sanatçının tüm albümlerini toplamasıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...