21 Ekim 2011 Cuma

Melody Gardot - My One and Only Thrill CD


My One and Only Thrill sanatçının ikinci stüdyo albümü Verve Records'tan 2009 yılında yayımlanan.

Albümden Who Will Comfort Me ve Baby I'm A Foll tekli olarak ta yayımlandı. Albümdeki tüm eserler özgün ve sanatçıya ait tek istisna ise 1939 yılında Judy Garland tarafından Oz Büyücüsü filminde seslendirilen Over The Rainbow, parçadaki yaylılar Vince Mendoza tarafından düzenlenmiş.

Albüm üç dalda Grammy'e aday olmuştu ve 500 bin kopyadan fazla satmıştı

Altta albümle aynı adı taşıyan bestesinde sanatçıdan Abbey Road stüdyosunda canlı performans, iyi bir de piyanist olan sanatçı bu yönünü de ortaya koymakta..Albümdeki stile gelecek olursak, karanlık caz piyano stiline sadık kalmakla beraber pek çok Samba ve Brezilya ezgilerinin sanatçının besteleri üzerindeki etkileri gözlemlenmekte. Ayrıca albüm oldukça sakin bir yapıda ve eserlerde çok sayıda enstrüman yerine sınırlı sayıda enstrümana yer verilmiş, bu ise sanatçının kronik sağlık sorunlardan ötürü.

Altta albümden Baby I'm A Fool, sanatçıdan canlı performans, dinlerken bestenin ne denli yumuşak ve kaliteli ve sözlerin ne denli akıcı olduğuna ve sanatçının harika yorum gücüne dikkat edin.ve altta yine aynı parça ama bu kez büyük orkestra eşliğinde...Parçalar:

1."Baby I'm a Fool" 3:30
2."If the Stars Were Mine" 2:48
3."Who Will Comfort Me" 4:56
4."Your Heart Is As Black As Night" 2:42
5."Lover Undercover" 4:24
6."Our Love Is Easy" (Gardot, Jesse Harris) 5:28
7."Les Etoiles" 3:18
8."The Rain" (Gardot, Harris) 3:21
9."My One and Only Thrill" 6:10
10."Deep Within the Corners of My Mind" 3:19
11."Over the Rainbow" (Harold Arlen, Yip Harburg) 4:33
12."If the Stars Were Mine" (Orchestral Version) 3:13

Altta ünlü Abbey Road stüdyosunda canlı performans Who Will Comfort Me, yine harika bir beste mükemmel bir yorum billur gibi bir ses...Melody Gardot'u caz severler yakından takip etmeli fikrimce, iyi bir beste yazarı, yorumcu ve güzel bir ses....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...