8 Aralık 2011 Perşembe

Jacintha-Here's to Ben: A Vocal Tribute to Ben Webster 45 devir 180 Gr Double LPBu kez sizlere Singapurlu bir caz vokalist olan Jacintha'nın Ben Webster'ı da andığı 1998 yılına ait albümü Here's to Ben: A Vocal Tribute to Ben Webster tanıtacağım.

Albüm iki kanal analog kayıt ve üstüne birde 45 devir olarak double LP formatında basılmış. Mastering ise ünlü Bernie Grundman tarafından yapılmış. Tüm bu bilgiler ışığında sanırım nasıl harika bir odyofil kayıt yapıldığı anlaşılsa gerek.

Düşünün yorucu ve stresli bir iş günü sonrası eve vardınız, kendinize keyfe göre bir kadeh şarap ya da bir fincan çay alıp sisteminiz önüne bu albümü koyup oturduğunuzu hayal edin, albüm bir anda tüm stresinizi alan huzur veren bir tempoda, sanatçının yorum kabiliyeti ve sesi ise mükemmel.

Altta Danny Boy...Öte yandan vokale eşlik eden müzisyenler ise çok usta sanatçılar, piyanoda Kei Akagi bir dönem Miles Davis'in ekibindeydi, tenor saksafonda Tedy Edwards, bir dönem Billie Holiday'in arkasında ona eşlik ederdi, basta Derek Oles ve davulda ise Larance Marable.

Altta albümden Georgia On My Mind...Parçalar:

Side A:

1. Georgia on My Mind
2. Our Love Is Here To Stay
3. Tenderly

Side B:

1. Somewhere Over the Rainbow
2. How Long Has This Benn Going On?

Side C:

1. Stardust
2. In the Wee Small Hours of the Morning
3. Pennies From Heaven

Side D:

1. Danny Boy
2. The Look Of Love


Ve altta The Look Of Love, bu yorum muhteşem Diana Krall yorumu sonrası en hoşlandığım yorum diyebilirim..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...