27 Şubat 2012 Pazartesi

Jacintha - Autumn Leaves: The Songs Of Johnny Mercer Double LPBloğumuzda daha önce Singapurlu yorumcu Jacintha'nın Here's to Ben adlı albümünü incelemiştik. O yazımıza buradan ulaşılabilir. Bu kezde sanatçının Autumn Leaves: The Songs Of Johnny Mercer adlı 45 devir basılan odyofil double LP albümünü irdeleyeceğiz.

Jacintha uzak doğulu bir sanatçı ama şaşırtıcı derecede caza hakim, parçalardaki yorumlarını dinlerken tıpkı Diana Krall'daki gibi sanatçının tüm duygularıyla parçaları yorumladığını hissediyorsunuz.

Albümde onbir parçanın dokuzu ballad eserler ve sanatçının duygulu ve yumuşak sesiyle tam bir uyum içindeler.

Ayrıca Autumn Leaves parçasındaki yorumu çok dikkat çekici ve etkileyici, parçaya Fransızca başlıyor sonra İngilizce de okuyor ve çok güzel bir düzenleme yapılmış parçada. Bir diğer etkileyici yorum ise çok sevdiğim klasik Moon River'da olmuş, cidden muhteşem bir düzenleme ve yorum bu parçada da iyi yapılmış.

Albümün tamamı yumuşak ve harika yorumlarla dolu, bu arada sanatçıya eşilk eden ekipte çok başarılı.

Kei Akagi piyanoda çok iyi bir iş çıkarırken, Teddy Edwards'ın saksafon partisyonları çok etkileyici, üç parçada Diana Krall ile olan çalışmalarından bildiğimiz Anthony Wilson gitarda ve çaldığı anda hemen o olduğunu tarzdan anlıyorsunuz. Will Miller trompette ve parçalarda çok güzel, Joe La Barbera ve Larance Marable ise davulda yer almaktalar.Darek Oles kontrbas, Artie Buttler ise Harmond B-3 çalmışlar.

Altta albümden One For My Baby...1999 yılında yayımlanan albüm kayıtları 2 kanallı BASF bant üzerine analog yapılmış. Mastering Bernie Grudman'a ait.

Parçalar:

Side A:

1 And the Angels Sing
2 Skylark
3 One for My Baby (And One More for the Road)

Side B:


1 Midnight Sun
2 Autumn Leaves
3 Days Of Wine And Roses

Side C:

1 I Remember You
2 Trav'lin' light
3 Something's Gotta Give

Side D:

1 Moon River
2 Here's to Life See

Altta Moon River...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...