12 Mart 2012 Pazartesi

Champian Fulton Trio - Sometimes I'm Happy 200 Gr LP


Ünlü trompetçi Stephen Fulton'un kızı olan Champian Fulton' un Sometimes I'm Happy adlı 2008 yılı albümü bu sefer ki konuğumuz.

Henüz beş yaşında piyano derslerine başlayan Champian Fulton aynı zamanda vokal yeteneğini de geliştirerek büyüdü.Sanatçının son yirmi yılda hem çalıp hem söyleyen caz piayanistleri içinde farklı ve taze bir yeri var ve hem çok iyi bir piyanist ve hem de iyi bir caz vokal.

İlk başarısını 2007'de Such Thunder Swett ile yapan sanatçı bu kez bir üçlü çalışmasıyla karşımıza çıkmakta. Piyano ve vokalde kendisi, kontrbasta Neal Miner ve davulda Fukushi Tainaka, üçlü bu albümde güzel bir iş ortaya çıkarmış.

Fulton henüz doğduğu 1985'ten yıllar yıllar önce okunan seçme caz standartlarını üçlüsü ile çok iyi çalmış ve vokalde de iyi bir iş çıkarmış.

Fulton'un yaşı itibariyle genç bir sese sahip olması parçalara farklı bir hava katarken When Your Lover Has Gone' da biraz Carmen McRae tadı alırken, September In Rain' de sanatçıyı çok iyi bir bebop yaparken dinliyorsunuz. Albümde yer alan balladlardan ve bir Duke Ellington bestesi olan All Too Soon' da ise sanatçının ballad okurken ne denli işe hakim olduğu gözlemlenmekte. Tea For Two'da ise kontrbasta Neal Miner harika bir iş çıkarırken Fulton ona çok sıkı bir vokal ile eşlik ediyor.

Japon Venus firmasından çıkan albümün kayıtları New York Avatar stüdyolarında yapılmış, mastering ise Venus stüdyolarında yapılmış ve 200 Gr odyofil LP olarak basılmış. Albümün kayıdı çok iyi kısacası..

Parçalar/Track Listing: 

Side A: 

When Your Lover Has Gone
Pennies From Heaven
Tea For Two
September in the Rain

Side B: 

Sometimes I'm Happy
Darn That Dream
It's All Right With Me
Whistling Away the Dark
All Too Soon

Champian Fulton is the daughter of jazz trumpeter Stephen Fulton and she began piano lessons at the age of five and as she grew interested in singing as well, she began accompanying herself.

Fulton is a refreshing change from many of the singing jazz pianists of the past two decades, as she excels in both areas while never resorting simply to doing the minimum to get by in her interpretation of standards. She builds on the success of her 2007 debut Champian (Such Sweet Thunder, but this time it's a trio date with bassist Neal Miner and drummer Fukushi Tainaka, Fulton playing and singing a dozen timeless pieces that were penned long before her birth in 1985.

While Fulton's voice is youthful, her vocals often adds the tracks a different style. Her vocal taste a little as Carmen McRae in When Your Lover Has Gone that has a sassiness reminiscent of Carmen McRae along with her superb vocal inflections and bebop chops in her driving setting of September in the Rain.

Fulton also masters slow ballads, such as Duke Ellington's powerful "All Too Soon," in which she communicates the sorrow of lost love desiring a reunion as if she has lived the lyrics. Fulton singing "Tea For Two" over Miner's walking bass, before she and Tainaka join him for a swinging instrumental break. 

Album recorded in Avatar Studios and matering in Venus studios. Record & mastering are very well and album comes as 200 gr audiophile LP.

Müzisyenler/Musicians: 

Champian Fulton: piano, vocals
Neal Miner: bass
Fukushi Tainaka: drums

Altta albümden Tea For Two/ below Tea For Two..

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...