2 Nisan 2012 Pazartesi

Camera Soul - Words Don't Speak CD


Önce sizlere değerli dostum Piero Lombardo ile nasıl tanıştık kısaca bahsedeyim. Bazen şu sanal alem beni şaşırtıyor. Ben Piero' yu değil de o beni önce buldu bloğum kanalıyla ve sonra Twitter'dan yazışmaya başladık. Kendisi en iyi İtalyan caz ve Bossanova bestecilerindedir kardeşi Pippo Lombardo ile.

Camera Soul' un Words Don't Speak adlı albümünün kısa müzik kliplerini ilk internetten dinleyince, beste ve düzenlemelerden hoşlandım ve Piero'dan bana bir iyilik yapıp albümünü yollamasını istedim çünkü albümü cidden dinleyip blogta yorumlamak istiyordum. Sağolsun kibarlık gösterdi ve albümü yolladı, haftasonu bana ulaştı.

Önce sizlere Camera Soul grubunu tanıtayım sonra albümden bahsedelim:

Camera Soul Pippo ve Piero Lombardo kardeşlerin yeni bir projesi ki kendileri aynı zamanda diğer bir önemli İtalyan Pop-caz grubu Marhio Bossa' nın da çalışmalarına imza atmaktalar. Bu projye Serena Brancale'de hem harika sesi ve hem de yeni parçalar yazdığı sözlerle el vermiş.

Ve albüm:

Lombardo kardeşler bu albümde 70'li-80'li yılların soul-funky dünyasına yelken açmışlar. Albüm onbir parçadan oluşmakra bunların yedi tanesi Lombardo kardeşlere ait ve kalan üç tanesi de tekrar okunan klasik parçalar.


Ben tekrar okunanlardan özellikle Richie'nin Love Will Conquer All adlı parçasını beğendim, parça harika bir düzenleme ile kabuk değiştirmiş.

Orijinal bestelere gelecek olursak tamamını çok beğenmekle birlikte, beni en çok etkileyenler Born To Be Mine,All Dark, Suddenly, harika Zigzags ve Again oldu.

Tüm parçaların düzenlemesi Pippo Lombardo'ya ait ve çok etkileyici bir havaya sahipler. Albümü dinlemeye başlayınca güzel besteler ve etkileyici vokal sizi farklı bir dünyaya götürüyor.. Tabii burada albümde yer alan müzisyenleri unutmamalı ellerinden gelen en iyisini ortaya koymuşlar ve sonuçta bu güzel bir pop caz albüm

Bu çalışma sizin tüm stresinizi alacak ve size tazelik verecek dinlerseniz...

Ekip/Musicians: 

Serena Brancale : Vocals
Pippo Lombardo: Keyboards
Francesco Palmitessa: Guitar
Mimmo Campanale: Drums & Percussions
Luca Toso: Saxaphone
Stefano Cavallin: Trumpet


Parçalar/Tracks: 

Again
Born To Be (Forever) Mine
Love Will Conquer All
All Dark
Bossanova
Miracles
I Am
Zigzags
Whereabouts
Suddenly

Altta/below Words Don't Speak..Let's first mention about our first encounter my dear friend Piero Lombardo. Sometimes virtual media is really surprising me and not me Pierro found me on the internet via my music blog and after on Twitter and then we have been started to communicate via twitter oftenly. He is one of the best jazz, bossa nova composers and arrangers in Italy with his brother Pippo Lombardo.

When I heard first time sound clips of Camera Soul album " Words Don't Speak" , I liked the compositions and arrangements as much as I could listen. So, I asked a favour from Pierro to send me the album as I really want to listen it and review it in my blog. So, he showed kindness and sent me their album. I got it in this weekend.

Let me introduce the group Camera Soul firstly and then we talk about the album: 

Camera and Soul is a new recording project of Pippo Lombardo and Piero brothers. They also composed the songs of another great Italian band Marhio Bossa. In this project, Serena Brancale also participated to this project not only with her beautiful voice but also with her lyrics for the new song in this album.

And the album:

Lombardo brothers have sailed into a territory with old and new sounds' typical soul-funky '70s-'80s in this album.Album consists of eleven songs; seven songs are written by Lombardo brothers and Ms. Brancale and the other three are covers.

I liked Richie's Love Will Conquer All in the covers, this song turned to another song with a great arrangement so catchy.

If we talk about original compositions, yes I liked all but the ones that I am affected are Born To Be Mine,All Dark , Suddenly, catchy Zigzags and Again.

All songs are arranged by Pippo Lombardo and all of them have got a catchy soul. When you start to listen to the album, it takes you to an another world with good compositions and great vocal, also I shouldn't forget the musicians who played in this album, they did their best as much as I heard in the album. All in all, album is a good pop-jazz album.

This album will take all of your stress and gives you freshness if you listen...

Altta/below Born To be Mine...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...